Statistical Inventory Reconciliation – İstatistiksel Stok Mutabakatı

27.07.16 İstanbul,

SIR (İstatistiksel Stok Mutabakatı) akaryakıt istasyonlarında stoklanan ve satışı yapılan ürünlerin kayıp ve olası kazanç kontrolünü 7/24 yapmayı sağlayan bir yöntemdir. Tora & Gilbarco Veeder-Root müşterilerine EPA ve ISO EN 17020 onaylı SIR raporları sunmaktadır. Bu raporlarda kapalı sistem yeraltı tanklarının ve stoklanan ürünlerin tüm kayıp veya olası kazanç değerleri, istatistiksel analizler yardımıyla tespit edilerek gün sonunda EPA standartlarında belirtilen 9 litre/gün’ den büyük kayıp/kazanç olmadığını onaylı bir şekilde sunar.

Sektörde EPA ve ISO EN 17020 belgeli tek SIR firması olan Tora & Gilbarco Veeder-Root aynı zamanda tüm yeraltı tanklarına ait tank sızdırmazlık test raporunu da üretmektedir.

Potansiyel tehlike olduğu herkesçe bilinen akaryakıtın depolanması çevresel olarak çok önemlidir. Akaryakıt istasyonlarında meydana gelebilecek sızıntılar toprak kirliliğine neden olabileceği gibi yer altı suyuna karışırsa yerleşim birimlerine ulaşma riski de taşımaktadır. Bu durumlarda toprak iyileştirme ücretleri maliyetleri oldukça arttırmaktadır.

Tüm insanlığın sürdürülebilirlik bilincine sahip olması beklentisiyle, çalışmalarına soluksuz devam eden Tora Petrol A.Ş. , çevre hassasiyetini ön planda tutarak, istatistiksel analizler yardımıyla akaryakıt istasyonlarında yaşanması istenmeyen tehlikeli durumları erken tespit edebilmektedir.

Konusunda uzman analist ekibiyle, yıllardır biriktirdiği saha tecrübelerini birleştiren TORA, “İstatistiksel Stok Mutabakatı” ve “Wetstock Management” konularında sektöre hızlı bir giriş yapmıştır.

Detaylı Bilgi İçin :

www.toracevre.com 

Email:  cevre@torapetrol.com

Çağrı Merkezi: 08502228722

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s