TORA Geleneksel 11.SEÇ Haftası Eğitimleri Tamamlandı

sec-haftasi-egitim1

11. kez düzenlenen SEÇ Haftası kapsamında ilk gün sağlık taramaları gerçekleştirildi. Hem saha hem de ofis çalışanlarına tam kan testi, açlık şeker testi, kolesterol testi, işitme testi, akciğer grafisi, solunum fonksiyon testi ve idrar tahlilleri yapıldı.

İkinci gün saha çalışanlarına İş Güvenliği ve SEÇ eğitimleri verildi. Eğitim, TORA Kalite ve SEÇ Departman Müdürü Anıl Erdinç Tüfekçi’nin açılış konuşması ile başladı. Kalite ve SEÇ Departmanı Sorumlusu Çiğdem Kıraç; çalışma mevzuatı, çalışanların yasal hak ve sorumlulukları, iş kazası kavramı ve meslek hastalıklarından doğan hukuki sonuçlar hakkında çalışanları bilgilendirdi. Kalite ve SEÇ Departmanı Sorumlusu Derviş Altuğ Arıcan; yangın ve yangından korunma, kişisel koruyucu donanım kullanımı ve Portatif Gaz Dedektörü (LEL Cihazı) kullanımını uygulamalı olarak anlattı. Kalite ve SEÇ Departmanı Sorumlusu Şaban Yılmaz; parlama ve patlama, tahliye ve kurtarma hakkında bilgiler verdi. Anıl Erdinç Tüfekçi; iş ekipmanlarının güvenli kullanımı, elektrik tehlikeleri ve önlemleri, kapalı hacimde çalışma,elle kaldırma ve taşıma yöntemleri, iş kazalarının sebepleri ve korunma tekniklerinin uygulanması hakkında bilgiler verdi.

Eğitime BP Akaryakıt Operasyonları SEÇ-G Koordinatörü Emir Özdemir ve BP Akaryakıt Bakım ve Servisler Koordinatörü Ensar Nurlu da katılımda bulundu. Konuşmalarında Türkiye’deki iş kazalarının önlenmesinde SEÇ-G eğitimlerinin çok önemli olduğunu vurguladılar.Bu yıl alışılmışın dışında bir eğitim gerçekleştiren TORA, çalışanları eğitim öncesinde ve eğitim sonrasında aynı sınava tabi tutarak çalışanlara hem yeni bir vizyon kazandırdı hem de  eğitimin verimliliğini arttırdı.

Eğitimler, Hassa Yangın tarafından verilen teorik ve uygulamalı yangın eğitimi ile tamamlandı. Yangın türleri, yangından korunma yöntemleri, yangın söndürme sistemleri hakkında saha ve ofis çalışanları bilgilendirildi. Tüm çalışanlara uygulamalı yangın söndürme tatbikatı yaptırıldı.

yangin-tatbikati-torapetrol

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s